Úštěk is located by the main road between Litoměřice and Česká Lípa and on the railway line connecting the same towns. From Prague to the Racek Hotel is 65 km, the journey takes an hour. From the train stop Úštěk it is 5 min. From the bus stop in Úštěk to the square approx. 7 min. By car from Litoměřice just on the edge of Úštěk on the left side.
The hotel has been in constant improvement since 2007, when it passed into private hands. We are located in the picturesque medieval town of Úštěk on the border of the Bohemian Central Highlands and the Kokořínsko region.

You can find the latest happenings around Racek on our social media:

Opening hours

Monday - Thursday
10:00 - 22:00
Friday - Saturday
10:00 - 24:00
Sunday
10:00 - 22:00

last orders for the kitchen 20:55

Operator

RHR servis s.r.o.

Company ID: 06956980
VAT No.: CZ 06956980
C. account: 5300113309/0800
Registered seat: Levínská 141, 411 45 Úštěk

Managing director and responsible person:
Miloš Doležal
mdolezal@racekhotel.cz

Snippets from the annual report

2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017

Naše zoo se rozšířila o prasátko Pepu. Svateb bylo 19. Investice do Racka byla rekordní 12 mil. a energetické úspory jsou mimořádné. Netopíme uhlím. Z ulice jsme stáhli M. Fialu aby do 14 dnů umřel v klidu na naší ubytovně. Meziročně rosteme +15 %. U Racka čeká 8 dobíjecích stanic na elektro auta. Začali jsme čistit dolní park za Rackem a zimořský rybník je zase po 50 letech plný vody. Energie do hotelu jde z 50 % ze slunce. 70 Sasíků si z našeho hotelu udělalo na Silvestra chalupu. Proběhla módní přehlídka Mary Kay. Racek už není jen motel či motorest ale úžasný mini resortík.
Děkujeme všem podporovatelům. Když Vy nás budete podporovat tak i my vás budeme podporovat. Váš hoteliér Miloš Doležal & tým Racek

Střípky z Výroční zprávy Hotelu Racek 2022 Na Racku proběhlo 18 svateb a 12 policejních návštěv za rušení nočního klidu cca 50 decibely. V době krize započala gigantická rekonstrukce hotelu. Zateplení nové střechy, tepelná čerpadla, elektrárna na střeše, dobíjecí stanice pro elektro auta, dešťovka. Vize o spolupráci s místními firmami se naplňuje a generálním dodavatelem je stavební společnost František Doležal. Do nebíčka odešel můj otec – zakladatel. Můj největší parťák. Díky Táto za celoživotní podporu. Dobrá zpráva pro Racka je dvojnásobný meziroční nárůst tržeb. Špatná zpráva je – nárůst cen za energie 3x. Dvě servírky nám otěhotněly. Na Racka se vrátil pro téměř 20 letech Jarda Š. Ze dne na den utekl kuchař Honza a bravůrně ho nahradila pomocná kuchařka – famózní Beata.

Podpořili jsme finančními dary úštěckou základku, zubrnickou muzeální, zvon a fotbalový tým na Budíně.

Vjezdovou bránu nám sejmul priateľ zo Slovenska s traktorom. V parku proběhlo 14 svateb k absolutní spokojenosti novomanželů. Myslivci z Finska a Estonska nám vypili 20 litrů vodky. Jen co skončily covidové prázdniny, hned nás navštívili úředníci od 3 ministrů s kontrolami. Aleš Háma zaparkoval svůj karavan u hotelu a přespal v našem komfort pokoji. Na podzim jsme započali výstavbu a výsadbu kouzelného parčíku u hotelu. Vzniklo důstojné zázemí pro naše ovce kamerunky. Pro náš jedinečný tatarák si přijel host z Prahy a odvezl si rovnou 10 porcí. Zrodilo se nové logo a snad nám přinese štěstí v nadcházejících časech.

Gigantické léto už nedožene ztrátu blbýho roku covidovýho – máme propad tržeb 35%. Vyrostlo nám 1990 hlaviček vína. 3x nás navštívili na kontrolním dni na mlýně soudružky ze stavebního – čest jejich práci. Náš magický park za hotelem přivítal 7 nadšených svateb. Z ubytovny rovnou do nebe nás opustil Láďa Pacička. Rozrostlo se stádo kamerunek o jednu ovečku. Nejstarší mlýn Strakův už zase svítí!

Zrodilo se ministádo 3 kamerunek. Zasadili jsme strom uprostřed parkoviště k výročí. Vztyčili jsme bránu. Pohřbili jsme 3 kamarády z ubytovny. Organizovali jsme 2 veteránské velkosrazy. V tržbách jsme nesplnili 20% nárůst, ale jen +5%. Jsme v poslední fázi rekonstrukce Strakova mlýna. Uskutečnili jsme další pozemkovou akvizici a za hotelem již brzy otevřeme přenádherný zábavní park s rybníkem a chatami v korunách stromů a s největším jurtovištěm v Čechách. Zahájili jsme přípravu vinice, na jaře 2020 sázíme první víno. Hotel Racek je konečně bezbariérový, máme plošinu do patra.
Děkuji všem svým zaměstnancům za tyto výsledky. Děkuji za pomoc všem řemeslníkům, kteři nám pomáhají v rozkvětu. Děkuji všem přátelům Racka za návštěvy. I nadále chceme podporovat dobré projekty vznikajíci na úštěcku.
V úctě, hoteliér Miloš Doležal

Všechny naše společnosti přestěhovaly sídla do Úštěka. Nově Racka provozuje RHR s.r.o. Personální zemětřesení jsme ustáli a byl to mazec. Kuchař před akcí skončil a tak hoteliér s pokojskou improvizovaně vysmažili 100 řízků. Zkušebně od jara do podzimu budeme hotel vytápět ekologickými tepelnými čerpadly. Už nebudeme smrdět s CO2. Podpořili jsme festivalovou kulturu v Úštěku finančním darem. “Oddali” jsme diamantového ženicha a nevěstu a jako obvykle v kostele selhaly varhany. V rámci univerzitní dílny jsme ubytovali hosty až z dalekého Japonska a Malajsie. Bohužel nás do guláše opustili kozel Vojta a beran Honza. Aktuálně Racek spolupracuje s 9 úštěckými firmami. Stabilizovali jsme hotelový tým.

Otěhotněly nám 3 servírky. Oficiálně provozujeme wellness. Začali jsme budovat depandanc z torza Horního Strakova mlýna. Dokoupili jsme pozemky okolo Racka. Točíme 12° Štěpána z Litoměřic. Hotel měl nárust 20% obsazenosti oproti roku 2016. Nový koncept domácího vaření s týdenními tipy doprovázeno surovinami z naší zahrádky a sázka na Burgery. Vyhodili jsme feťáky z ubytovny. Náš podnik se pomalu stává vyhlášeným!
Vyklidněnou duši v našem wellness a plný pupek našich dobrot přeje ze střechy Racka hoteliér Miloš Doležal.

photo for our website: Jakub Doležal – www.jakubdolezal.cz