Navštivte nás ještě dnes
těšíme se!

Úštěk leží při hlavní silnici mezi Litoměřicemi a Českou Lípou a na železniční trase, spojující stejná města. Z Prahy k hotelu Racek to je 65 km. Od vlakové zastávky Úštěk 5 min. Z autobusové zastávky v Úštěku na náměstí cca 7 min. Autem od Litoměřic hned na kraji Úštěka po levé straně.
Hotel od roku 2007, kdy přešel do soukromých rukou, prochází neustálým vylepšováním. Hotel se nachází v malebném středověkém městečku Úštěk na rozhraní Českého středohoří a Kokořínska. Jsme dobře dostupní z Prahy, Ústí nad Labem i Liberce. Jsme příjemným místem s dobrou cenou pro Vás.

Otevírací doba

Pondělí – Čtvrtek
Pátek, Sobota
Neděle

10:00 – 22:00
10:00 – 24:00
10:00 – 22:00

(poslední objednávky do kuchyně do 20:55)

Provozovatel hotelu Racek

RHR servis s.r.o.

RHR servis s.r.o.
IČ: 06956980
DIČ: CZ 06956980
Č. účtu: 5300113309/0800
Sídlo: Levínská 141, 411 45  Úštěk
Jednatel a odpovědná osoba:
Miloš Doležal
mdolezal@racekhotel.cz

Střípky z výroční zprávy

2021

Vjezdovou bránu nám sejmul priateľ zo Slovenska s traktorom. V parku proběhlo 14 svateb k absolutní spokojenosti novomanželů. Myslivci z Finska a Estonska nám vypili 20 litrů vodky. Jen co skončily covidové prázdniny, hned nás navštívili úředníci od 3 ministrů s kontrolami. Aleš Háma zaparkoval svůj karavan u hotelu a přespal v našem komfort pokoji. Na podzim jsme započali výstavbu a výsadbu kouzelného parčíku u hotelu. Vzniklo důstojné zázemí pro naše ovce kamerunky. Pro náš jedinečný tatarák si přijel host z Prahy a odvezl si rovnou 10 porcí. Zrodilo se nové logo a snad nám přinese štěstí v nadcházejících časech.

2020

Gigantické léto už nedožene ztrátu blbýho roku covidovýho – máme propad tržeb 35 %. Vyrostlo nám 1990 hlaviček vína. 3x nás navštívili na kontrolním dni na mlýně soudružky ze stavebního – čest jejich práci. Náš magický park za hotelem přivítal 7 nadšených svateb. Z ubytovny rovnou do nebe nás opustil Láďa Pacička. Rozrostlo se stádo kamerunek o jednu ovečku. Nejstarší mlýn Strakův už zase svítí!

2019

Zrodilo se ministádo 3 kamerunek. Zasadili jsme strom uprostřed parkoviště k výročí. Vztyčili jsme bránu. Pohřbili jsme 3 kamarády z ubytovny. Organizovali jsme 2 veteránské velkosrazy. V tržbách jsme nesplnili 20% nárůst, ale jen +5%. Jsme v poslední fázi rekonstrukce Strakova mlýna. Uskutečnili jsme další pozemkovou akvizici a za hotelem již brzy otevřeme přenádherný zábavní park s rybníkem a chatami v korunách stromů a s největším jurtovištěm v Čechách. Zahájili jsme přípravu vinice, na jaře 2020 sázíme první víno. Hotel Racek je konečně bezbariérový, máme plošinu do patra.
Děkuji všem svým zaměstnancům za tyto výsledky. Děkuji za pomoc všem řemeslníkům, kteři nám pomáhají v rozkvětu. Děkuji všem přátelům Racka za návštěvy. I nadále chceme podporovat dobré projekty vznikajíci na úštěcku.
V úctě, hoteliér Miloš Doležal

2018

Všechny naše společnosti přestěhovaly sídla do Úštěka. Nově Racka provozuje RHR s.r.o. Personální zemětřesení jsme ustáli a byl to mazec. Kuchař před akcí skončil a tak hoteliér s pokojskou improvizovaně vysmažili 100 řízků. Zkušebně od jara do podzimu budeme hotel vytápět ekologickými tepelnými čerpadly. Už nebudeme smrdět s CO2. Podpořili jsme festivalovou kulturu v Úštěku finančním darem. “Oddali” jsme diamantového ženicha a nevěstu a jako obvykle v kostele selhaly varhany. V rámci univerzitní dílny jsme ubytovali hosty až z dalekého Japonska a Malajsie. Bohužel nás do guláše opustili kozel Vojta a beran Honza. Aktuálně Racek spolupracuje s 9 úštěckými firmami. Stabilizovali jsme hotelový tým.

2017

Otěhotněly nám 3 servírky. Oficiálně provozujeme wellness. Začali jsme budovat depandanc z torza Horního Strakova mlýna. Dokoupili jsme pozemky okolo Racka. Točíme 12° Štěpána z Litoměřic. Hotel měl nárust 20% obsazenosti oproti roku 2016. Nový koncept domácího vaření s týdenními tipy doprovázeno surovinami z naší zahrádky a sázka na Burgery. Vyhodili jsme feťáky z ubytovny. Náš podnik se pomalu stává vyhlášeným!
Vyklidněnou duši v našem wellness a plný pupek našich dobrot přeje ze střechy Racka hoteliér Miloš Doležal.

Náš tým se už na vás těší!

0 +

let zkušeností

0 +

úsměvů a splněných přání

foto pro náš web: Jakub Doležal, www.jakubdolezal.cz